O firmie

Początki Zakładu Prefabrykacji Betonu A. Szwan i wspólnicy s.j sięgają roku 1984. Założony został przez p. Adama Szwana.

Początkowo zajmował się produkcją pustaków żużlowo-betonowych. Pierwsza siedziba firmy znajdowała się w dzielnicy Knurowa Krywałdzie przy ul. Jagielnia 18.

W roku 1990 z uwagi na szybki rozwój firma przekształciła się w spółkę cywilną z udziałem Józefa Golca oraz rozpoczęła produkcję wibroprasowanej kostki betonowej. W 1996 firma zmieniła adres na obecny przy ul. Wilsona 32a w Knurowie. Od początku kostka brukowa produkowana jest na maszynach zachodnich firmy ZENITH. Proces produkcji jest w bardzo wysokim stopniu zautomatyzowany, co wpływa na wysoką jakość produkowanych elementów.

W roku 2002 przekształciliśmy się z spółki cywilnej w spółkę jawną. Wprowadziliśmy nowe produkty do naszej oferty: kostkę młoteczkowaną i płukaną.
Specjalizujemy się w produkcji artykułów małej architektury: donice betonowe okrągłe, palisady, donice kwadratowe, donic prostokątne małe, duże, obrzeża palisadowe, obrzeża chodnikowe, płyty ażurowe, ogrodzenia betonowe.

Firma stale poszerza swoją ofertę i zakres świadczonych usług, czego najlepszym dowodem jest ciągle zwiększająca się lista naszych klientów. Firma działa głównie na terenie województwa śląskiego, ale w współpracy z firmami spedycyjnymi wysyłamy również nasze produkty w każdy zakątek Polski.